Arock presenterar här sitt herrarmband Aston, ett elastiskt kularmband som kombinerar styrka och elegans på ett stilfullt sätt. Armbandet är tillverkat av svart onyx och detaljerat med blankt 14k guldpläterat stål, vilket skapar en elegant kontrast mellan den matta, djupa svärtan i onyxen och det glänsande guldpläterade stålet.
Det elastiska kularmbandet är både bekvämt och anpassningsbart, vilket gör det perfekt för daglig användning. Svart onyx är känd för sin skyddande och balanserande egenskap, och tillsammans med de guldpläterade detaljerna får armbandet en känsla av både styrka och lyx.
Detta armband från Arock är inte bara ett smycke, utan ett statement. Det kan bäras ensam för en minimalistisk look eller kombineras med andra armband för en mer lager-på-lager effekt.
För den moderna mannen som värdesätter både design och kvalitet är Arocks elastiska kularmband med svart onyx och 14k guldpläterat stål det perfekta valet.
Längd: 19,5 cm.
Storlek på kulorna ca 0,6 cm.
Modell; Aston Bracelet Black Gold.