Ett tidlöst smycke med ett budskap som aldrig blir mindre viktigt.
Älskad är skapat för att ge styrka, hopp och en stillsam påminnelse om att varje människa har ett unikt värde. Den större modellen lyfter fram den gnistrande kubiska zirkonian och den diskreta graveringen "Älskad", som gör smycket lika personligt som elegant.
Carolina Gynnings historia om Älskad; "När jag var liten fick jag en tavla av min farmor där det stod: 'Du vet väl om att du är värdefull, att du är älskad här och nu. Att du är älskad för din egen skull. För ingen annan är som du.' De orden har följt mig genom livet och jag återvänder ofta till dem när jag behöver styrka. Med Älskad vill jag ge dig samma känsla, en påminnelse om att just du är älskad."
Om smycket; Den rena silverfinishen och den större cirkeln ger armbandet ett klassiskt uttryck som passar lika fint ensamt som tillsammans med andra smycken. Ett smycke att bära nära varje dag och en gåva med ett budskap som stannar kvar långt efter att den öppnats.
Material: Sterlingsilver med kubisk zirkonia.
Längd: Justerbar i längd från 16 till 20 cm.
Hänge: ca 1 cm.
Ditt smycke levereras alltid i Gynning Jewelrys eleganta originalask tillsammans med Carolinas personliga berättelse om kollektionen Älskad.